پد کولینگ

پد کولینک یا پد خنک کننده یک صفحه سلولزی 10 سانتیمتری جاذب الرطوبت است که با استفاده از کانال های تمام گالوانیزه در ابتدای های ورودی های هوا به دیوار و یا پنجره قاب می شود. در کنار این مجموعه پمپ کفکش قرار دارد که آب اضافی جمع شده از خروجی های کانال را دوباره به مجموعه پمپاژ کرده تا ضمن صرفه جویی در مصرف آب از خیس شدن سالن جلوگیری کند. هوایی که تحت تاثیر هواکش ها به داخل سالن مکیده می شود ضمن عبور از روزنه های مرطوب صفحه سلولزی خنک شده و دمای سالن را در فصل تابستان کاهش می دهد. زاویه مورب رو به پایین روزنه ها موجب می شود آب اضافی به جای پاشیده شدن به داخل سالن از خروجی های کف کانال وارد پمپ شده و دوباره وارد چرخه شود.

توضیحات
مشخصات فنی
پرسش و پاسخ

توضیحات

سیستم پدسلولزی یکی از واسطه های سرمایش تبخیری محسوب می گردد که در سیستم های سرمایش تبخیری با راندمان بالا مورد استفاده قرار میگیرد. پد سلولزی از ورقه های نازک منظم و موجدار از جنس سلولز با خاصیت ترشوندگی زیاد ساخته شده و به هم پیوند خورده اند. همچنین به وسیله مواد شیمیایی ضد خوردگی اشباع شده اند که در مقابل تجزیه شدن و فاسد شدن نیز محافظت میشوند.

ساختار پد سلولزی به گونه ای است که شیار های با زاوایای 45و 60 درجه ,شیارهای لایه مجاور را با زوایای 15 و 30 درجه قطع میکند. این در حالی است که لایه نازک آب روی سطح صلب پد به سمت پایین درحرکتند و هوا از منافذ باز بین لایه ها (جریان هوا عمود بر جریان آب است )عبور میکند
به دلیل تغیر جهت هوا که به دفعات در شیار ها صورت میگیرد,اندازه حرکت (مومنتوم)حاصل ,ذرات معلق موجود در هوا را به داخل لایه نازک آبی که آن را احاطه کرده است پرتاب میکند و در نتیجه ,این ذرات ,همراه آب به داخل مخزن آب ریخته میشود.از این رو پد سلولزی حتی زمانی که هوا دارای گرد و غبار میباشد, دارای خاصیت خود شویی است. سرعت هوا به دلیل صلب بودن پد ,سه تا چهار برابر سرعت هوا در پوشال (نوع قدیمی واسط تبخیری) میباشد و این در حالی است که قطرات آب به داخل فضای مورد نظر سرمایش ,حمل نمیگردند و این بدین معنی است که بیشترین مقدار تبخیر اتفاق می افتد.عدم حمل قطرات آب (carry-over) در جریان هوای خنک از موارد بسیار مهمی است که انتقال باکتری های مضر تنفسی را بسیار کاهش میدهد و هوای سالم را تامین مینماید. بستر فتیله مانند (خاصیت مویینگی) پد سلولزی ,مانع از ایجاد نقاط خشک میشود .ضمن اینکه میزان بالای جذب آب در پد از عوامل مهم در خنک شدن هوا است؛ بطوریکه یک متر مکعب از پد سلولزی قادر به جذب 100 لیترآب میباشد .راندمان تبخیر (اشباع)بر اساس سرعت هوا و ضخامت پد متفاوت میباشد .ضمن اینکه پد ها قابلیت کارکرد با آب تا دمای 48درجه سانتیگراد و PH مابین 6 تا 9 را دارند.در ادامه با کمک تصاویر و نقشه های شماتیک به معرفی مشروح سیستم های پد کولینگ این شرکت می پردازیم.این سیستم ها شامل سه نوع می باشد:
1:سیستم پدکولینگ با مخزن سرخود – لوله پلی اتیلن(سیستم مدار بسته)
2:سیستم پد کولینگ با مخزن جداگانه از جنس گالوانیزه
3:سیستم پد کولینگ با مخزن جداگانه از جنس آلمینیوم

سیستم پد کولینگ مدار بسته:
جایگشت مجموعه پدکولینگ در دیوار کناری سالن مرغداری
سه راهی پلی اتیلن. پمپ. کفکش. درپوش. تفلونی. لوله پلی اتیلن. لوله ورودی آب. لوله خروجی آب. فلوتر. درپوش تفلونی
محل قرار گیری پمپ و فلوتر(شناور کنترل سطح آب) در لوله پلی اتیلن

سیستم پد کولینگ با مخزن جداگانه از جنس گالوانیزه یا آلمینیوم:
موارد کاربرد پد های سلولزی گوناگون می باشد. در زیر به دو مورد از این موارد اشاره می شود:

گلخانه ها و پدهای سلولزی تبخیری:
گرمای تابستان می تواند شرایط داخلی گلخانه را طوری ایجاد کند که دمای آن حتی بیشتر از بیرون شود ، پد سلولزی تبخیری راهی برای کاهش دمای درون گلخانه ها می باشد .
یک سیستم تهویه مناسب با پدهای خنک کننده تبخیری دمای هوا را  c 20-10 کاهش می دهد. دمای خنک داخل گلخانه محیط را برای رشد گیاهان مساعد می کند . سیستم سرمایش پد و فن که شامل خروج فن نصب شده در یک طرف گلخانه و پد سلولزی خیس شده درست نقطه مقابل فن ها می باشد . فن ها هوا را از سالن خارج کرده و از طرف دیگر هوای تازه را وارد پد سلولزی خیس شده می کنند . فن ها باید در جهت باد نصب شوند . فن ها باید خلأ اندکی را در درون ساختمان ایجاد کنند و این نیازمند نداشتن هرگونه شکاف و سوراخی در دیواره و سقف سازهمی باشد . برای مثال همه دربها باید بسته باشند.

مرغداري و پدهاي خنك كننده :
براي ايجاد كمترين استرس گرمايي ، خنك سازي موثر و خنك سازي بهينه؛ مهم است. مرغدارها باید از اتلاف طيور, که از استرس گرمايي حاصل می شود جلوگيري كنند .
شرایط محیطی ( دما و رطوبت ):
دمای هوای مطلوب برای مرغهای بالغ بین ْ 28-17 درجه سانتی گراد متفاوت است و ما می توانیم تولید مطلوبی را در گوشت و تخم مرغ در این محدوده دمایی به دست آوریم .
دمای بدن یک مرغ بالغ 7/41 – 6/40 درجه سانتی گراد است و محدوده طبیعی دما ْ 28-20 درجه سانتی گراد است که به مرغ ها این اجازه را می دهند که دمای بدنشان را حفظ کنند .
در هوای می نوشند .
ترکیب دمای بالا و رطوبت زیاد یک مشکل است زیرا در این شرایط تنفس تند به خنک شدن آنها کمک نمی کند و افزایش دمای بالای 28 درجه سانتی گراد نشانه های زیر گرم دمای هوا در مرغداریها باید کاهش یابد چون مرغها غدد تعریق ندارند ، پس
از خوردن دمای بدن آنها افزایش می یابد . در نتیجه تغذیه شان در هوای گرم کاهش می یابد و در نتیجه وزن آنها کم خواهد شد .
مرغها تنفس تند را در دمای ْ 30 درجه سانتی گراد شروع می کنند ، تنفس تند به پراکندگی گرما کمک می کند.
مرگ و میر:
نشانه های مرگ ومیر در دمای 35 درجه سانتی گراد شروع می شود خصوصاً در مرغهای بالغ و کامل عوارض ناشی دمای بالا بیشتر خواهد بود .
خسارتهای مالی و اقتصادی دمای بالا :
کاهش تعداد و کیفیت تخم مرغ و باروری نامطلوب .
عوارض دمای بالا :
بیماریهای تنفسی
کمبود اکترویت ها و ویتامین ها
نقص ایمنی که منجر به تجدید نظر برنامه واکسیناسیون می شود .
ارزیابی دقیق مرگ و میر پرندگان مشکل است اما دمای بالا منجربه فاجعه اقتصادی می شود.
در ادامه دو نمونه از کاربردهای سیستم سرمایش تبخیری را در دو تصویر مجزا برای شما آورده ایم:
سیستم پد کولینگ در سیستم تهویه ترکیبی طولی –تونلی
سیستم پد کولینگ در سیستم تهویه عرضی

مزایا :

  • بازده بالای تبخیر –به دلیل ایجاد سطح تماس بیشتر بین آب و هوا
  • افت فشار پایین در حالت مرطوب که منجر به کاهش هزینه برق مصرفی میگردد.
  • عدم حمل قطرات آب(water carry-over)
  • فرایند رسوب گذاری با سرعت پایین
  • عمر مفید بالا- بدلیل خاصیت خودشویی(self cleaning)
  • عدم انتقال قارچ و باکتری های مضر در جریان هوانصب آسان و سریع به دلیل خاصیت ایستایی بسیار عالی
  • تعمیر و نگهداری وشستشوی آسان

مشخصات فنی

ندارد

پرسش و پاسخ

فروش تجهیزات مرغداری در تهران

لوازم مرغداری

مرغ داری صنعتی

chicken Industrial
مرغداری
لوازم مرغداری در تهران,تجهیزات مرغداری در تهران,فروش لوازم مرغداری در تهران,فروش تجهیزات مرغداری در تهران,وسایل مرغداری,قیمت لوازم مرغداری,قیمت تجهیزات مرغداری,لیست قیمت تجهیزات مرغداری,لوازم مرغداری گوشتی,تجهیزات مرغداری گوشتی,آبخوری مرغداری,دانخوري مرغداری,خرید لوازم مرغداری,خرید تجهیزات مرغداری,فروشگاه لوازم مرغداری,فروشندگان لوازم مرغداری,فروش لوازم مرغداری,فروش تجهیزات مرغداری,تجهیزات کامل مرغداری,تجهیزات گرمایشی مرغداری,لوازم گرمایشی مرغداری,تجهیزات پیشرفته مرغداری,لوازم مورد نیاز مرغداری,آبخوری نيپل,دانخوري بشقابی,هواکش مرغداری,دانخوري بشقابی مرغداری گوشتی,هيتر مرغداری,هيتر دوگانه سوز مرغداری,آبخوری و دانخوري مرغداری گوشتی