دانخوری

سیستم های دانخوری اختصاصی با طراحی لوله های خط دار و تغییرات اساسی در شکل بشقاب ها بر بسیاری از مشکلات و محدودیت های سیستم های پیشین فائق آمده است.
بشقاب های ساخته شده با مواد اولیه و مرغوب تماما توسط خود شرکت ساخته می شوند. امکان دسترسی به دان از تمام جهات ممکن است، و همچنین هر بشقاب به صورت جداگانه دارای دریچه کنترل میزان دان می باشد. بشقاب های با قابلیت تنظیم ارتفاع از یک روزگی تا پایان دوره قابل استفاده می باشند.

توضیحات دانخوری بشقابی
توضیحات دانخوری زنجیری
پرسش و پاسخ

توضیحات دانخوری بشقابی

سیستم  دانخوری بشقابی تشکیل شده از لوله گالولنیزه انتقال دان از مخزن به انتهای سالن به قطر 25/1 میلی متر ، مخزن دانخوری بشقابی به ظرفیت  100کیلوگرم ، موتور گیربکس ژن تبریز یک اسب ، تابلو برق اصلی دانخوری بشقابی ، وینچ ، قرقره ها، سیم بکسل و بشقابهای دانخوری بشقابی که اصلی ترین قسمت دانخوری بشقابی را تشکیل می دهند.
فاصله بشقابها در سیستم دانخوری بشقابی  سانت80 از یکدیگر می باشند ، بشقابهای دانخوری بشقابی از جنس پلاستیک ازمواد اولیه درجه 1صنعتی و قابل جداسازی از یکدیگر و شستشوی کامل می باشند.
بدلیل بکارگیری لوله گالوانیزه و بشقابهای پلاستیکی در دانخوری بشقابی کل سیستم را در انتهای دوره می توان ضدعفونی و شستشو نمود.
در مرحله بارگیری مرغ و تخلیه سالن می توان کل سیستم دانخوری بشقابی را توسط وینچ به بالا هدایت نمود تا حرکت کارگران در سالن به راحتی انجام پذیرد.
از مزایای دانخوری بشقابی می توان به عدم آلودگی دان به کود ، پر و مواد زاید نام برد.
بهبود ضریب تبدیل در دوره پرورش از مزیتهای اصلی سیستم دانخوری بشقابی می باشد به این ترتیب که پرنده کل دان موجود در بشقاب را استفاده می کند به این ترتیب کلیه عناصر مورد نیاز بدن به پرنده می رسد.
ریزش و پرت در دانخوری در حداقل می باشند.
قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با سن گله با استفاده ازدانخوری بشقابی امکان پذیرمی باشد.
یکنواختی گله در تغذیه با استفاده از دانخوری بشقابی نسبت به انواع دیگر دانخوری به دلیل توزیع سریع و یکنواخت دان در دانخوری بشقابی مشهودتر است.
در سیستم تغذیه طیور با دانخوری بشقابی هر بشقاب جهت50 مرغ گوشتی محاسبه
می گردد.

مزایای استفاده از این سیستم

  • توزیع سریع ویکنواخت دان در سالن
  • بهداشت دان
  • تنظیم آسان وراحت ارتفاع دانخوری
  • شستشوی راحت وضدعفونی نمودن سریع سالن
  • قطر لوله 45 میلیمتری وطول لوله 3متری
  • موتورگیربکس سه فاز با قدرت1اسب
  • وینچ قوی برای تنظیم ارتفاع با قابلیت های بالا

مشخصات دانخوری بشقابی

موتور: از نوع موتوژن با توان 1hp با کلاس حفاظتی بالا می‏ باشد.

گیربکس: دارای 4 عدد چرخ‏دنده انتقال قدرت است.

بشقاب: از جنس پلیمر ABS مقاوم در برابر ضربه بوده و فاصله بشقاب‏ های مجاور از یکدیگر 75 سانتی متر می‏ باشد.

لوله دانخوری: از جنس گالوانیزه با ضخامت 1.15 میلی متر و به طول 6 متر تهیه شده است.

سیم بکسل: سیم بکسل اصلی به قطر 4 میلی متر، سیم بکسل‏ های انشعابی به قطر 3 میلی متر و سیم بکسل شوک به ضخامت 1.5 میلی متر و همگی از نوع گالوانیزه گرم می ‏باشند.

هاپر: تماما از جنس گالوانیزه با ضخامت 1.25میلی متر و مجهز به بلبرینگ های با تحمل وزن 70 کیلوگرم ساخته شده است.

وینچ: برگرفته از طرح وینچ هلندی و برای تحمل بار به وزن 1.5 تن طراحی و ساخته شده است.

* مهم‏ترین ویژگی‏ های این سیستم، توزیع یکنواخت دان در سرتاسر سالن و قابلیت انتقال سیستم حتی تا زیر سقف به منظور سهولت در شست و شو، و حمل مرغ و کود در سالن می‏ باشد.

توضیحات دانخوری زنجیری

امروزه  مرغداران به جهت اینکه استفاده از سیستم های دانخوری قدیمی و دستی نظیر سطلی و یا حتی ناودانی دارای مشکلات بسیاری از جمله افزایش حجم کارگری، افزایش پرت دان،کاهش رسیدگی به جوجه، افزایش زمان لازم برای تغذیه ی جوجه ها و … میباشد،تمایل به استفاده از انواع دانخوری های اتوماتیک نظیر دانخوری زنجیری و دانخوری بشقابی دارند.

این سیستم ها باعث کاهش کار کارگری،بهبود ضریب تبدیل، بهبود عملکرد جوجه ها و … میشوند.
سیستم  دانخوری زنجیری یکی از سیستم هایی میباشد که به دلیل سهولت کار و در دسترس بودن مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز آن توسط مرغداران با استقبال روبرو شده است.در واقع شاید بتوان گفت سیستم دانخوری زنجیری اولین سیستم دانخوری اتوماتیک برای پرورش طیور روی بستر (جوجه گوشتی،پولت،مرغ مادر و …) میباشد.شکل کلی این سیستم دانخوری بدین صورت است که در ابتدا و اغلب انتهای خط،دارای یک یا چند هاپر بر حسب ظرفیت سالن پرورشی میباشد که از داخل این هاپرها دانخوری های زنجیری خارج شده و بصورت شبکه ای در سالن پرورشی پخش میشوند.کار انتقال دان در سیستم دانخوری زنجیری توسط موتور و گیربکس که تعداد و قدرت آن بر حسب ظرفیت سالن پرورش تعیین میشود،صورت میگیرد.

جنس دانخوری های  زنجیری میتواند از ورقه های ضد زنگ  گالوانیزه  تا ورقه های آهنی مناسب تغییر کند.تنظیم ارتفاع در سیستم دانخوری زنجیری توسط پایه هایی  که در فواصل مشخص روی زمین قرار دارند و دارای درجه بندی هستند صورت میگیرد.
سیستم دانخوری زنجیری دارای برخی مزایا و معایب میباشد که در زیر به برخی از آنها اشاره می نماییم.

مزایا سیستم دانخوری زنجیری به قرار زیر است:

۱- در این سیستم به دلیل استفاده از تجهیطات مکانیکی اتوماتیک،توزیع و پخش دان در سطح سالن پرورش بسیار ساده تر از دانخوری سطلی است.
۲- سیستم دانخوری زنجیری را میتوان در تمامی مرغداری ها اعم از مرغداری های گوشتی؛مرغ مادر،اجداد و حتی مرغ تخم گذار که در قفس پرورش می یابند استفاده کرد.
۳- در سیستم دانخوری زنجیری پایه هایی که برای تنظیم ارتفاع استفاده میشوند استاندارد بوده و برای سنین مختلف پرنده دارای درجه بندی مشخصی هستند و لذا در این سیستم از دخالت  دست و اعمال سلیقه و خطاهای انسانی در تنظیم ارتفاع تا حدود بسیار زیادی کاسته شده است.
۴- سرویس و نگهداری سیستم دانخوری زنجیری تا حدودی ساده بوده و حتی کارگرانی که اندکی از امور فنی سر رشته داشته باشند میتوانند تا حدودی مشکلات اولیه ی این سیستم را رفع نمایند.
۵- دانخوری زنجیری بخوبی  قابل شستشو بوده و نیازی نیست برای شستشو و ضد عفونی در انتهای دوره ی پرورش از سالن جمع آوری و دوباره نصب شوند که اینکار باعث کاهش هزینه ی کارگری میشود.
۶- کاهش پرت دان و بهبود ضریب تبدیل خوراک از مزایای دیگر استفاده از دانخوری زنجیری میباشد.
در کنار مزایایی که در بالا برشمردیم مزایای زیاد دیگری نیز برای دانخوری زنجیری وجود دارد ولی در کنار تمامی این مزایا سیستم دانخوری زنجیری در مقایسه با سایر سیستم های توزیع دان اتوماتیک دارای معایبی نیز میباشد که به آنها در ذیل اشاره میکنیم.

۱- معمولا در سیستم  دانخوری زنجیری امکان سورتینگ دان توسط جوجه وجود دارد که باعث میشود تا حدودی یکنواختی گله به هم بخورد که جهت غلبه بر این مشکل بهتر است اولا دان یکدست تر باشد و در صورت  امکان از خوراک پلت شده جهت تغذیه طیوراستفاده  گردد.
۲- سیستم  دانخوری زنجیری تا حدودی دارای استهلاک بالایی بوده و هزینه ی تعمیر و نگهداری آن اندکی بالاتر از سیستم دانخوری بشقابی می باشد.
۳- از سیستم  دانخوری زنجیری نمیتوان برای کل دوره ی پرورشی در جوجه های گوشتی استفاده کرد.

پرسش و پاسخ

فروش تجهیزات مرغداری در تهران

لوازم مرغداری

مرغ داری صنعتی

chicken Industrial
مرغداری
لوازم مرغداری در تهران,تجهیزات مرغداری در تهران,فروش لوازم مرغداری در تهران,فروش تجهیزات مرغداری در تهران,وسایل مرغداری,قیمت لوازم مرغداری,قیمت تجهیزات مرغداری,لیست قیمت تجهیزات مرغداری,لوازم مرغداری گوشتی,تجهیزات مرغداری گوشتی,آبخوری مرغداری,دانخوري مرغداری,خرید لوازم مرغداری,خرید تجهیزات مرغداری,فروشگاه لوازم مرغداری,فروشندگان لوازم مرغداری,فروش لوازم مرغداری,فروش تجهیزات مرغداری,تجهیزات کامل مرغداری,تجهیزات گرمایشی مرغداری,لوازم گرمایشی مرغداری,تجهیزات پیشرفته مرغداری,لوازم مورد نیاز مرغداری,آبخوری نيپل,دانخوري بشقابی,هواکش مرغداری,دانخوري بشقابی مرغداری گوشتی,هيتر مرغداری,هيتر دوگانه سوز مرغداری,آبخوری و دانخوري مرغداری گوشتی